Přejít k obsahu

Pohodlí a svoboda

Technické možnosti tohoto systému jsou velmi bohaté a výrazně přesahují možnosti běžných redakčních systémů. Práce se systémem je velmi podobná obsluze běžných kancelářských aplikací. Přitom lze vytvářet nezávislá webová sídla s vlastním designem, množstvím interaktivních prvků, rozsáhlými možnostmi přizpůsobit každou stránku jejímu obsahu atd. 

Za hlavní výhodu však považujeme silné nástroje pro podporu spolupráce autorských týmů, možnost vytvářet „příčné pohledy", propojovat stránky s populárními aplikacemi atd. 

Weby e-collegium

Nepřehlédněte!

Ve Slavonicích se chystají pravidelná setkávání autorů a zájemců o spolupráci s odborníky. Podrobnosti zde

Autorům

18. října byl web přemístěn na nový server. Měl by být rychlejší a zvětšila se jeho kapacita. Je však nutné změnit DNS záznamy subwebů. To již musí udělat techničtí správci vašich domén.

e-collegium

...aneb web jako záminka spolupráce

Asi jsme si všichni již dávno všimli, že ke každé, i jen drobné vísce, se dnes váže alespoň desítka webů. Podobné to je i s weby k různým, i velmi odlehlým oborům, zálibám atd. Je jistě úžasné, kolik lidí, podnikatelů, spolků, obcí, atd. dnes publikuje a snaží se šířit své myšlenky, propagovat své služby či výrobky. Nevýhodou však je to, že tato snaha se rozptýlí ve skoro nekonečném kyberprostoru do sotva viditelné stopy, po které musí čtenář obtížně pátrat. My autoři, jsme přitom rozptylováni desítkami technologických překážek a komplikací, které souvisí se založením a provozem webového sídla.

S tím  bohužel souvisí i stále silnější drobení veřejného prostoru do malých, navzájem izolovaných a spolu soupeřících ostrůvků, stále slabší ochota ke spolupráci a vzájemné pomocii, zánik sousedství, stále menší vliv občana na věci veřejné, atd. atd. Náš život nějak chudne a ztrácí barvy.

To, a mnoho dalších důvodů nás vedlo k založení prostoru pro svobodné publikování. Naším kolegou v e-collegiu se může stát každý, kdo má co říci a projeví zájem to říkat právě zde. Podmínkou je souhlas s „Pravidly" (ta jsou však v podstatě jen pravidly obyčejné lidské slušnosti s mírnými technologickými a organizačními limity). Stačí jen poslat mailíka získáte web pro své téma. Projekt původně vznikl pro podporu vzdáleného venkova, turistiky, ochranu památek, přírody atd. Jsme však otevřeni jakýmkoliv dalším tématům, která si najdou své autory. 

...a je to i tvá věc! 

Udělejte si radost, publikujte vše co vás baví, vše co považujete za zajímavé či důležité. Vytvářejme nový veřejný prostor...

Prozatím jsme na počátku dlouhé cesty. Proto je web skoro prázdný, lecos jsme ještě nestihli dodělat a první autoři se teprve učí základům webového publikování. Buďte k nám tedy shovívaví, a pokud budete mít chvilku, tak se sem občas nakoukněte, ať vidíte jak nám to jde. Úplně nejlepší by však bylo, kdyby jste se k nám připojili jako autoři. Abychom vaši cestu co nejvíce usnadnili, předkládáme na webu e-autor.cz sbírku návodů a taháků, kterou hodláme postupně rozšiřovat. Nejpohodlněji odstartujete prezentaci uspořádáním workshopu. Domluvte se s přáteli na spolupráci, zajistěte prostor pro setkání a dejte nám vědět. V rámci workshopu vytvoříme základ vaší prezentace a ukážeme si základní postupy jak ji udržovat a dále rozšiřovat. 

Tým

Každý, kdo se vydáme na nejistou cestu za publikováním toho, co nás baví či na čem nám záleží, se stáváme členy týmu podobných krásných bláznů. Toto společenství nás může posilovat, podporovat, hecovat. 

Čím víc nás bude, tím silnější a účinnější bude vzájemná podpora i celková účinnost týmu. Tak pozvi i své kamarády a sousedy!

e-autor

Pro mnohé z nás, se publikování stává druhou profesí. V zaměstnání musíme umět prezentovat pracovní výsledky, v podnikání propagovat své produkty, přátelům předvést fotografie z dovolené a tady, na e-collegiu předvést své produkty, zájmy, libůstky... Potíž je však v tom, že se nám do toho čím dál víc pletou technologie, které s námi občas hrají přesilovku. Proto jsou tu i návody a taháky.

e-místa

Těžištěm celého projektu jsou „Místa". Sem se soustřeďuje většina naší snahy, zde je naše hlavní radost. Tak se aspoň podívej...