Oznámení pro členy

 

Děkujeme všem členům, kteří již uhradili členský příspěvek za rok 2015. Všechny naše členy pak upozorňujeme na změnu čísla účtu APEL ČR. Nový účet je veden u FIO Banky pod číslem;

2200809452 / 2010

Členský příspěvek zůstává nezměněn a jeho minimální výše pro fyzické osoby je 100,- Kč a pro firmy a právnické osoby 500,- Kč.

 

Členská schůze se uskuteční na Autoshow Praha

Nefungoval nám web. Ano, víme. A všimli jste si určitě i vy. Ještě že naším oborem je elektromobilita a ne weby. Tak či tak se mnoho z vás, našich členů, nedozvědělo o změně termínu pravidelné, vždy v první zářiový čtvrtek konané schůze, přesunuté při příležitost Prague Car festivalu na sobotu 29. října. Už se proto nedivíme, že dorazila jen hrstka z vás, čítající dva členy, kteří by na festivalu byli tak jako tak. ( Jen vtipkujeme, ale o změně termínu vědělo skutečně jen několik členů )

A tak pod tlakem událostí, ale s nadějí na hojnou účast a podnětnou diskusi, přesouváme konání schůze na náhradní termín i místo. A věříme, že neméně zajímavý. Schůze se uskuteční ve čtvrtek, 1. října od 16:00 na výstavě Autoshow Praha konaném na holešovickém Výstavišti. Sraz je před Výstavištěm a prosíme účastníky aby dodržely uvedený čas. Vstupenky pro členy jsou zajištěny. 

Těšíme se na vás.

 

Ústecký autosalon přivítá elektromobilitu

Ve dnech 25.-27. září se uskuteční v Ústí nad Orlicí tradiční ročník Ústeckého autosalonu spojený s výstavou Ekomobilita 2015. Bude zde k vidění celá řada vozidel na alternativní pohon a mezi nimi také elektromobily. Pro zájemce je možnost přímých diskusí s majiteli těchto vozidel, kteří se jistě rádi podělí o své zkušenosti. Výjimkou nebývají ani krátké projížďky pro zájemce. Určitě si nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost.

 

eRUDA se už blíží

V německém Mnichově se připravuje další ročník elektromobilní rallye kolem jezera Ammersee, eRuda. Uskuteční se ve dnech 2. až 4. října. A i tentokrát bude s českou účastí.

Rallye eRuda patří mezi kraší podniky a snad i díky tomu se vyznačuje až rodinnou atmosférou. Není se proto čemu divit, že si již získala řadu příznivců z řad diváků i týmů. Těch se doposud přihlásilo třicet. Mezi nimi je také český reprezentační tým APELu ČR vedený jeho předsedou Jaromírem Vegrem. A český tým patří mezi pravidelné účatníky, dosud nechyběl na žádném ročníku této rallye. 

A samotný průběh? První den je vyhrazen přednáškám doplněným dalšími akcemi pro týmy i širokou veřejnost. Pro další dva soutěžní dny jsou pak připraveny dvě trasy začínající i končící ve Fürstenfeldbrucku, městu ležícím na horním cípu jezera Ammersee. První den je navíc doplněn výzvou, tedy volitelnou delší trasou. Ta prodlouží 112 kilometrů dlouhou trať prvního dne na 266 kilometrů. Celkově ujedou týmy bez výzvy za oba soutěžní dny 225 kilometrů.

Projet si trasu můžete i vy. Přihlášky dosud nejsou uzavřeny. Pokud zvažujete účást na této soutěži, kontaktujte předsedu APELu Jaromíra Vegra. Uzávěrka přihlášek je poslední den konání Prag Car festivalu v pražských Letňanech.

Setkání členů již v srpnu na Prag Car festivalu

Blíží se září a s ním i pravidelné setkání členů. Tentokrát jsme se však rozhodli udělat malou změnu. A to u příležitosti Prag Car festivalu, konaného ve dnech 29. a 30 srpna. Jeho součástí totiž bude elektromobilita a chceme této jedinečné příležitosti náležitě využít. Pravidelné setkání členů tak letos proběhne na tomto festivalu a to již 29. srpna. Věříme, že se dočkáme hojné účasti.

 

A kdo nestihne přijít tento den, má možnost zastavit se individuálně také den následující. Rozhodně se bude na co dívat. 

IX. Mezinárodní sraz elektromobilů je za námi

 

V Sedleci-Prčice skončil IX. mezinárodní sraz elektromobilů. Za velkého zájmu diváků i účastníků se zde setkaly elektrické automobily téměř všech značek a typů, brázdících české i evropské silnice. 

 

Letošní sraz začal příjezdem prvního účastníka, kterým se tentokrát stal Honza Taraba z Ostravy. Přijel již ve ve čtvrtek. Skutečný nápor přijíždějících elektromobilů však nastal teprve v pátek dopoledne a pokračoval až do nočních hodin. První den proběhl ve znamení řady setkání, diskuzí a výměny zkušeností. Završen byl tradičním nočním koupáním  při úplňku.


Druhý den srazu se za zavřenými dveřmi uskutečnila výročí schůze Asociace pro elektromobilitu ČR. Přítomní členové byli seznámeni s činností za předcházející období, se změnami a také s plánem budoucích akcí.

Odpoledne se pak naplno rozjel chystaný závod do vrchu, pro jehož účely byl využit kopec Monínec. O dramatické okamžiky přitom nebyla rozhodně nouze. Vždyť jezdci dávali do závodu vše. A početní diváci tuto snahu také vždy naležitě odměnili potleskem. Rozhodně stálo za to vidět elektrické kolo - zapsané v Guinesově knize již 3 roky - které projelo celou trasu po zadním a v náklonu do poslední zatáčce v rychlosti cca 60 km/h. Vyrovnat se mu nemohl ani Vectrix, ani Quantia.

 

Po aktivním odpoledním programu byla naplánována odpočinkovější, avšak neméně zajímavá, prohlídka jaderné elektrárny v Temelíně. Na zpáteční cestě se zájemci zastavili ještě na První elektrické dráze dostavěné v 1903 v Bechyni.  Program dne završilo večerní veřejné promítání fotografií  eTourEurope 2015, kterého se za APEL ČR účastnily hned dvě mezinárodní posádky.

 

Poslední nedělní den měli účasníci možnost vyzkoušet svou koncepcí unikátní dvoumotorový automobil Tesla 85D+. Ti, kteří nabídky využili, nešetřili superlativy.

 

Tím také skončil IX. mezinárodní sraz elektromobilů a začaly přípravy na další, tentokrát již desátý. Věříme, že bude stejně úspěšný.

Průměr (1 Hlasuj)

Komentáře

Přidat komentář
Vloženo 24.7.15 13:16.

Česká Kanada končí, nahradí ji Česká Sibiř

 

Podle plánu, ale s drobnými i většími překvapeními, proběhl závěrečný ročník rodinné rallye Česká Kanada 2015. Ale ani nepřízeň počasí neochudila posádky v zajímavé zážitky. Stanovalo se, opékalo se a hlavně jezdilo.

Na řadě míst přitom budila "kolona" soutěžících vozidel zaslouženou pozornost. Ať v nádherném kempu Oasa nebo na zaplněném náměstí v Třeboni. Všude se našlo dost zájemců, kteří se chtěli podívat. A to byl přeci hlavní záměr tohoto podniku. Přispět k další popularizaci elektromobilů a emobility jako takové.

 

A sportovní výsledky? Ty nebyly tak důležité, šlo hlavně o to se dobře bavit. Na bojovnosti to však soutěžícím neubíralo. Ostatně to potvrdilo i naše malé "želízko v ohni" v závodech v pojídání jahodových knedlíků. Tím želízkem byla šestiletá Natálka Kratochvílová a bojovala opravdu statečně. Vždyť snědla celých sedm knedlíků. A to je vskutku úctyhodný výkon.

 

Česká Kanada tímto definitivně končí. S trochou nostalgie se tak můžeme ohlédnout za uplynulými ročníky. Jak ale říká klasik, "na každém konci je hezké, že něco nového začíná". A nejinak tomu bude i tentokrát. Českou Kanadu již brzy nahradí "Česká Sibiř" A my věříme, že bude stejně úspěšná a získá si neméně pozornosti, jako Česká Kanada. Tak tedy na shledanou na Sibiři, doufejme že jen té České.

 

Devatenáct Tesel zaplnilo náměstí v Prčici

 

V neděli 7. června  se na náměstí v Prčici sešlo hned 19 vozidel Tesla Model S. To je o 6 víc než v loňském roce. Stalo se tak - jak jinak - při příležitosti dalšího srazu klubu Tesla ČR. 

Foto: Marcel Gause

 

Majitelé  svá vozidla představili veřejnosti a družně mezi sebou i s návštěvníky diskutovali a předávali si zkušenosti. Došlo i na zkušební jízdy, kdy se mohli svézt ti, které zajímaly jízdní vlastnosti. Za vše hovoří komentář jednoho z nich. "Jezdil jsem už v lecčems, ale že to bude mít větší zrychlení než stíhačka, jsem netušil." pronesl jeden z účastníků s nefalšovaným výrazem překvapení poté, co  z Tesly vystoupil. A nedivme se mu, seděl totiž v dvoumotorové verzi D.

Po obědě v hostinci U ŠKRPÁLU vyjeli opět na hotel MONÍNEC, kde jednali v uzavřené společnosti. Poté bylo setkání ukončeno. Počasí přálo a tak jsme prožili opět zajímavý a vydařený den.

Jaromír Vegr - předseda

Českou Kanadou naposledy

Přátelé, kamarádi.


Blíží se termín, já brzy odjíždím na Wave 2015 a vrátím se předčasně tak, abych  mohl být u posledního ročníku e-rallye Česká Kanada 2015. Vše je  dohodnuto a připraveno. Proto prosím ty z vás, kteří se účastnit chtějí a ještě se neregistrovali, aby tak učinili co nejdříve. A to s uvedením počtu dospělých a dětí, u dětí pak také jejich věk.

Pevně věřím, že i tentokrát se máte vy i vaše ratolesti na co těšit.


Česká Kanada 2015  program

 

Pátek, 19. června

přjezd účastníků k Autoklubu Jindřichův Hradec

Je nabíjení 3x32A  kdo přijede pozdě, bude mít problém, kdo se nepřihlásí, tak ještě větší.

Ve 20:00 přijedou místní RC žákovské modely, kteří nám předvedou své elektromobily. Jsou pozvaní občané Hradce, aby si nás prohlédli. Je zde ohniště a pergola, takže buřty si přivezte, prosím raději sami z organizačních důvodů to bude praktičtější. Trávník kolem dopravního hřiště bude posekán a budeme si moci postavit vlastní stany. Hygienické zázemí je přislíbeno.

Večerka bude ve 23 hodin.

V sobotu 20. června se musíme připravit tak, abychom  mohli před osmou hodinou vyrazit do vsi a prohlédnout si světelnou sprchu,   překročíme 15.tý poledník a zastavíme se na nádraží  pro úzkokolejku

 

Opět vystavíme naše vozidla veřejnosti, děti nacpeme do vagónku i s maminkami a v 11 hodin odjedeme směrem na Novou Bystřici. Po cestě si natankujeme u místní čerpací stanice rum. vezmete-li si vlastní láhev, nalepíme Vám na ni pamětní etiketu.


V Nové Bystřici nás čeká bohatý program, podobně jako loni a opět pro Vás máme připraven voucher s 50-ti procentní slevou na jahodové knedlíky. Zústaneme až do pěti hodin, aby se naše děti mohly zúčastnit závodu v pojídání knedlíků. Jakou strategii zvolíte je na Vás. Jedna z možností je už nyní trénovat a moc nejíst, třeba i vůbec!! 


Z Nové Bystřice projedeme kousek rakouskem až do ekologického a oceněného kempu Oasa ve Staňkově.  Pan Soukup nám umožní postavit si stany, ale upozorňuji, že je to sponzorský dar a proto se tam podle toho chovat! Nekřičet na děti, nedělat nepořádek a po sobě zanechat čisto! Bude možno se vykoupat v nejdelším rybníce

Co bude v neděli?  Nechte se překvapit, ale odpoledne již budeme opět  v Autoklubu Jindřichův Hradec, kde nabereme síly a rozjedeme se do svých domovů.

Toto je konec našeho putování po České Kanadě. Ztrávili jsme zde tři roky, projezdili od východu na západ. Něco jsme poznali a viděli. Snad se líbilo.

Příští akce bude mít název  Česká Sibiř  a máte se nač těšit!


Akci připravil a všechny Vás zve předseda  APEL ČR Jaromír Vegr

Sraz klubu TESLA již tento víkend

 

Upozorňujeme a současně srdečně zveme všechny naše členy i širokou veřejnost na sraz klubu TESLA, který se uskuteční již tuto sobotu a neděli, tedy 6 a 7. června. Určitě si nenechte ujít tuto jedinečnou akci ani bohatý doprovodný program. Ten se navíc ve své ostravské části kryje také s průjezdem electricmarathonu Kiew - Monte Carlo.

 

Program srazu


6.6.2015 - Ostrava Polygon

dosud potvrzena účast 20-ti Tesla Model S + 1 x Tesla Roadster

GPS: 49°51'2.006"N, 18°15'18.277"E resp. 49.8505572N, 18.2550769E

9:30 ... 10:00 - příjezd prvních účastníků

11:00 - oficiální zahájení, upřesnění odpoledního programu

11:00 - 12:00 Předběžné rozmístění vozidel do formace, focení.

12:00 - 13:00 Oběd, seznamování se s ostatními majiteli,

od 13:00 příjezd hlavního pelotonu "electricmarathon Kiew - Monte Carlo"

13:00 - 15:00 hlavní program pro veřejnost,

15:00 - spanilá jízda = přejezd před Ostravskou radnici + hlavní focení a filmování

16:00 - odjezd z Ostravy - peloton s účastníky TESLA srazu směr Monínec - peloton "electricmarathon Kiew - Monte Carlo" směr Bratislava

kolem 20:00 příjezd na nabíjecí místo Monínec

GPS: 49°32'40.437"N, 14°31'1.399"E resp. 49.5445658N, 14.5170553E

 

7.6.2015 - Hotel Monínec

GPS: 49°32'41.020"N, 14°30'58.232"E resp. 49.5447278N, 14.5161756E

10:00 - oficiální zahájení

10:00 - 10:30 - přesun na náměstí v Prčicích

10:30 - skupinové focení, seznamování se

12:00 - 13:00 oběd

10:30 - 13:30 hlavní program pro veřejnost

13:30 - 14:00 - přesun zpět na Monínec

od 14:00 - uzavřená společnost = posezení s ostatními majiteli.

 

Měsíc Květen byl na události bohatý


Je to už téměř dva týdny, co se členové APELu vrátili ze své účasti na druhém ročníku nejdelší evropské tour  eTourEurope 2015. A nutno podotknout, že z účasti úspěšné. Vždyť v každé ze dvou kategorií této více jak 4 tisíce kilometrů dlouhé soutěže se naše posádky držely mezi špičkou. V kategorií C0 vypsané pro elektromobily s dojezdem větším než 250 km si dokonce Jaromír Vegr přivezl se svým starým Peugeotem 106 diplom za třetí místo v silné konkurenci vozů Tesla.

 

Už tento samotný fakt by stačil k tomu, aby ukázal, že ani tak letitý automobil - jakým Peugeot 106 je - ještě nepatří do starého železa. Totožný automobil pilotovaný Thorstenem Elixmannem však bodoval i v nižší kategorii C2 a získal hned místo první. A ani zde nebyla konkurence tvořená moderními elektromobily VW a Renault nijak slabá. Poznala to ostatně i česko-německá posádka Elektromobily Czech II ve složení Milan Rajchl a Sven Hermann s Renaultem ZOE. I přes značnou snahu dokončili soutěž na nepopulárním čtvrtém místě, jen s drobnou ztrátou na tým Electrify-BW s automobilem stejné značky. 

Fotografie ze soutěže již nyní najdete ZDE.

 

Rekord i napětí na ePrix Berlín

 

Etour ale nebyla jediným lákadlem tohoto, pomalu již končícího, měsíce. Sportovní událostí číslo jedna se bezesporu stalo další kolo šampionátu Formule E v Berlíně. A ani tady APEL ČR nemohl chybět i s několika členy, kteří využili naší nabídky na bezplatné vstupné. Bonusem jim pak bylo, že se staly součástí světového rekordu. Při ePrix se totiž sjelo na 570 elektromobilů na jednom místě. Podařilo se tak vrátit "prvenství" z Ameriky zpět na starý kontinent.

 

Tesla poražená neporažená

 

Na ePrix v Berlíně chyběl minimálně jeden z našich členů. Předseda klubu Tesla při APEL ČR František Kubiš si to totiž na letišti rozdával se supersporty Mustang. Jak si jistě pamatujete, v loňském roce na mokré trati tento automobil s bouřlivým koněm ve znaku na Teslu nestačil. Tentokrát Tesla podlehla koňskému spřežení pod kapotou Mustangu jen o délku jednoho vozu. Ani to však nelze charakterizovat jako porážku, když si uvědomíme, jaké kategorie oba automobily jsou. Utrhnout nejen morální ale i faktické vítězství se pokusíme zcela jistě i v příštím roce. A fotografie i video z letošního závodu se Vám pokusíme zprostředkovat co nejdříve.

 

Volá Wavetrophy i Česká Kanada

 

Pokud jste nestihli ani jednu z akcí uvedených výše, není důvod si zoufat. Čeká nás totiž řada dalších událostí. Již brzy odstartuje Wavetrophy 2015, a to již 13. června z německého Plauenu. Podrobnosti o letošním ročníku najdete jako vždy na oficiálním webu Wavetrophy

U nás naopak můžete zavítat na elektrorallye pro "maminky a děti" Českou Kanadou. Více opět najdete na našem webu. Přihlašovat se již nyní můžete na vegr@elektromobily-os.cz. Do předmětu emailu uveďte heslo "KANADA".

Oznámení o změně názvu spolku

V souladu s přijetím Nového občanského zákoniku, který vstoupil v účinnost v lednu 2014, došlo v letošním roce ke změně stanov spolku. Spolu s přijetím nových stanov se změnil také název. Elektromobily, o.s. se tak stávají Asociaci pro elektromobilitu České republiky, ve zkratce APEL ČR. Co se však nemění, je účel a cíl našeho spolku, který se i nadále chce podílet na propagaci emobility a přispívat k ochraně životního prostředí díky efektivnějšímu využívání zdrojů, které nám nabízí naše planeta.

Volné vstupné na Cenu FORMULA E v Berlíně

 

Naši řádní členové se zaplacenými příspěvky se mohou opět radovat. Máme pro Vás další výhodu, a ne ledajakou. Zcela bezplatně můžete získat vstupenku na blížící se Cenu Formula E v Berlíně. 

Bližší informace můžete získat u předsedy Jaromíra Vegra prostřednictvím emailu ekolo@seznam.cz. Akce je navíc spojena s dalším a neméně zajímavým benefitem. Proto neváhejte. 

Ale POZOR!!! Uzávěrka je již 5. 5. 2015 v 5:55.

Bližší informace o šampionátu najdete na jeho  oficiálním webu www.fiaformulae.com.

Slovo předsedy: eTourEurope 2015

Vážení přátelé,


za necelý týden - v pátek, 8. května - vyrážíme na evropskou rallye eTourEurope 2015 (více na www.etoureurope.eu). Další pátek, 15.5. odpoledne pak budeme mít zastávku také na náměstí v Mělníce. Možnost se zaregistrovat máte ZDE. Přijet však můžete i bez registrace. jen se na Vás třeba nedostane s nějakými benefity, které jsou pro Vás připraveny. Nabíjení, návštěva věže a kostnice atd. Upozorňujeme, že příjezd na náměstí je možný pouze od budovy Gymnázia. Po skončení se pojede do Prahy, kde se bude parkovat před Rudolfínem. Uvítal bych, kdyby se někdo ujal organizací nabíjení v Mělníce. Jde o to, abyste byli nabiti dříve, než přijedeme. Vyjíždíme z Berlína ráno.


Je potřeba se přihlásit DOBROVOLNĚ!!!! Dostanete ode mne instrukce, kde můžete parkovat a kde si vyzvednete klíč od podzemních kostek s elektřinou. Stejně rád bych uvítal, kdyby někdo připravil nějaký večerní program v Praze. Času není mnoho. Na krátkou procházku starou Prahou ale jistě vystačí. Ujme se někdo role průvodce nebo máte návrh na jiný zajímavý program? 

 

Po ukončení programu se pojede do Hotelu Michael, kde přenocujeme. Ráno nás pak čeká nejdelší etapa do Budapešti, Vídně, Bratislavy až do Kremsu. Loni se zastávka na "Václaváku" vydařila, byl bych rád, kdybychom se mohli ukázat i letos. Uvědomte další elektromotoristy a ozvěte se mi, pokud budete chtít nějak pomoci.

 

Naše členy na Moravě pak upozorňuji  na další - a to sobotní - zastávku v areálu společnosti EVselect a Netdatacomm v Troubsku u Brna. Začátek je plánovaný na 11:00. Bližší informace můžete získat zde. Kdo se zúčastní, dostane startovní číslo a bude slavnostně vyfotografován!! Zdarma!! To samozřejmě platí i pro Mělník a Prahu. 

 

Připomínám ale také Rallye Českou Kanadou, která se jede 19. 6. z Jindřichova Hradce. Jedná se o rallye pro děti a manželky. Ale nemusí být vlastní. :-) Přihlášky zasílejte na email ceskakanada@elektromobily-os.cz. Pokud bude na webu tabulka, tak se zapište tam. Více informací také na ELWEB. Věříme, že se přihlásíte se dostatečně brzy a usnadníte nám tak organizaci celé akce. Chápete jistě, že bez znalosti počtu účastníků se podobné akce plánuje jen obtížně. 

 

A nezapomeňte na blížící se IX. Mezinárodní straz elektromobilů v Elektrokempu v Sedleci - Prčici od 3. do 5. července. Opět u příležitosti narození našeho čestného člena a prvního českého elektromobilisty Františka Křižíka Ing. h. c. 

 

Jaromír Vegr

předseda

Plníme slib daný na HYBRID.cz

1. dubna 2015

Jak jsme slíbili ZDE   


Tak zde přinášíme fotografie onoho vozidla, kde je celkem 110 kWh v akumulátorech.​ 

O dalším postupu přípravy vozidla na 80eDays  vás budeme pravidelně informovat. 

NEJSME V TOM SAMI

1. dubna 2015
Autor: Petr Vermouzek
 
Od Jaromíra Vegra, našeho význačného popularizátora elektromobility, se dnes dovídáme o dalším případu zvůle politiků a úředníků. Švýcarští celníci jej totiž zadrželi s tím, že překračuje limit energie v akumulátorech svého elektromobilu, kterou lze do Švýcarska dovést. Švýcarští politici totiž zcela mechanicky rozšířili celní předpis, který omezuje množství paliva, které lze v kanystru bezcelně přivážet do země i na energii dováženou v bateriích elektromobilů. Pan Vegr naštěstí tento limit přesáhl jen nepatrně, takže stačila malá zajížďka k tomu, aby přebytek energie vybil a ušetřil si tak složitou a zdlouhavou deklaraci dovozu i následné celní řízení.
 
Domyslíme-li tuto událost, dojdeme k alarmujícím závěrům. Nejen že jde o čistou svévoli, která jde proti všemu o co se dnešní společnost snaží (efektivita, ekologie...), ale dokonce výrazně zvýhodňuje benzín proti elektromobilu. V nádrži benzinového vozu mohu převést palivo i na více než tisíc kilometrů a ještě vést desetilitrový kanystr. Baterie elektromobilu je analogií ne kanystru, ale nádrže konvenčního auta. Proto by energie v této baterii vůbec neměla podléhat clu. Zřejmě jde o další příklad lobbingu naftových mastodontů, který má ztížit naši cestu za čistou a levnou dopravou. Pro nás je šokující, že k takové svévoli může dojít i v zemi s kultivovanou politickou scénou a silnými prvky přímé demokracie, ke které často vzhlížíme jako ke svému vzoru. Na tomto příkladu vidíme, že chapadla výrobců pístů a prodejců nafty jsou silná a mocná. Uvědomíme-li si, co dokáží naši politici spolu s EU vymyslet a úředníci neprůstřelně zúřadovat, tak nás asi ještě čekají těžké časy.

Jarní členská schůze již ve čtvrtek

Přiblížil se první čtvrtek druhého čtvrtletí tohoto roku, a jako vždy je spojen s pravidelnou členskou schůzi našeho spolku. Ta se jako již tradičně koná v 16:00 na katedře elektrických pohonů a trakce FEL ČVUT v Praze (2. poschodí). Budeme se tak opět těšit ve čtvrtek, 2. dubna 2015, na hojnou účast starých ale i nových členů. 

Bezplatné vstupné na veletrh AMPER 2015 

Již brzy se otevřou brány brněnského výstaviště u příležitosti třiadvacátého mezinárodního veletrhu AMPER 2015. Stane se tak ve dnech 24. až 27 března a prezentovat své výrobky bude letos na 600 firem z celkem dvaceti dvou zemí. Připraven je ale také bohatý doprovodný program s celou řadou konferencí a přednášek. Mezi vystavovateli nebude chybět náš spolek již pod novým názvem, který současně je jedním z partnerů veletrhu poskytujícím záštitu i odbornou spolupráci v oblasti emobility. 

Zváni na veletrh jsou samozřejmě všichni naši členové. A věříme, že si tuto příležitost nenecháte ujít. Abychom vám však s rozhodováním, zda veletrh navštívit či nikoliv trochu pomohli, domluvili jsme pro naši členskou základnu bonus v podobě voucheru pro bezplatné vstupné. Vše, co pro jeho získání je nutné učinit, je registrace prostřednictvím tohoto formuláře. K registraci budete potřebovat kontrolní kód, který vám na požádání sdělí předseda nebo místopředseda spolku.  

Ostrava má novou rychlonabíjecí stanici

V Ostravě se objevila nová rychlonabíjecí stanice společnosti ČEZ. Vybavena je kabely Combo i CHAdeMO a nechybí ani zásuvka Mennekes. Stanice je umístěna na ulici Hornopolní u Orchardu a nahradila původní, klasickou dobíjecí stanici. Oznámil nám to náš člen Ing. Radovan Burkovič, za což mu tímto také děkujeme.  

Zájezd na veletrh Energiesparmesse Wels 2015

Dne 27. 2. pořádáme zájezd pro všechny naše členy na největší rakouský stavební veletrh Energiesparmesse Wels 2015. Pro zasloužilé a aktivní členy je vstupenka (běžná cena 22 Euro) i doprava z Tábora a Českých Budějovic ZDARMA. Ostatní hradí 5 Euro.

POZOR!!! POČET MÍST JE OMEZEN. 

Kdo má proto zájem, hlaste se co nejdříve předsedovi na email vegr@elektromobily-os.cz

 

Harmonogram zájezdu

 

Časový harmonogram akce je následující:
07.00     odjezd z Tábora od SPŠ, Komenského 1670
07.30     zastávka ve Veselí/L (BUS proti kulturáku, směr ČB)

08.00     zastávka v Českých Budějovicích (Mariánské nám., BUS na pravé straně při příjezdu od Tábora)
10.30     příjezd do Welsu na výstaviště
10.30 – 14.00     návštěva veletrhu
14.00     odjezd z Welsu
16.30     příjezd do Českých Budějovic (Mariánské nám.)
17.00     příjezd do Veselí/L
17.30     příjezd do Tábor k SPŠ

První setkání v roce 2015

Vánoční čas i konec roku se povážlivě blíží. Za námi zůstane - jak věříme - další úspěšný rok fungování našeho spolku. Navázat na předchozí aktivity hodláme i v roce 2015 a to hned od jeho počátku. A první setkání spolku je naplánováno hned na čtvrtek, 8. ledna 2015 v před Fakultou elektrotechniky ČVUT v Praze. Začátek je plánován na 16:00. 

 

Všem členům spolku a příznivcům elektromobility také přejeme krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok

 

 

PRE zprovoznila v listopadu další tři nabíjecí staníce

 
Nabíjecích stanic v Praze během listopadu opět přibylo. Skupina PRE zprovoznila další tři své PREpointy. Nově mohou klienti Pražské energetiky nabíjet v Avion Shopping Parku na Zličíně, u budovy PRE ve Vršovicích a na Smíchově u Úřadu městské části Prahy 5. 

Celkem má společnost síť 21 stanic, z nichž tři jsou umístěny mimo hlavní město. Konrétně jde o stanice v Roztokách, Brně a Ostravě.

Pozice všech nabíjecích stanic lze stáhnout do Google maps. Podmínky dobíjení, ceny i další informace je možné nalézt na www.premobilita.cz.