Přejít k obsahu

Vítejte

Vydejte se s námi na výlet za renesancí, do měst a městeček, jejichž sgrafita a fresky na zdobených štítech měšťanských domů nezapřou italskou inspiraci. Vydejte se do míst, jež dodnes vyhlížejí jako za svých nejslavnějších časů, za vlády pánů z Hradce. Venkovské silničky lemované stromořadími jeřábů i skvěle značené stezky pro pěší a cyklisty vás pak dovedou neokázale krásnou přírodou, kde samota neznamená osamělost, nýbrž spočinutí a klid.

Chladivá voda z pramenů lesních potůčků či Moravské Dyje, řeky, která protéká celým krajem renesance od severu k jihu osvěží znavené tělo stejně jako vůně léčivých bylin ze zahrad kláštera v Gerasu.

Mysl pozvedne vitalita památné lípy v Praskolesích, majestátní klid vznešených barokních kostelů v Nové Říši a Gerasu nebo chvíle tichého úžasu nad třešťskými betlémy.

Najdete zde i dávná řemesla. Místní tvůrci přeměňují kov, dřevo, hlínu i kámen v užitek a krásu.

Chvíle aktivního odpočinku můžete strávit na golfovém hřišti nedaleko Telče nebo v rakouském Drosendorfu, kde na Vás navíc čeká idylické koupání v řece Dyji a stejně jako v Bohuslavicích i jízda na koni.

Prožijte svou renesanci!

Pozvánka ke slavnostnímu zahájení části cyklotrasy

Plakát

Propagační film Regionu Renesance:

Cyklojízda Geoparkem Vysočina

Zveme Vás na další cyklojízdu, která se letos uskuteční 9. - 10. června 2016

Tentokrát pojedeme po krásách Geoparku Vysočina. Již teď se můžete hlásit na: mas@telcsko.cz, nebo na tel.: 778 412 690. Bližší informace zde najdete co nejdříve. _________________________________________________________________________

Dračí lodě - 30. července 2016

Do 3. ročníku amatérského závodu dračích lodí na             Štěpnickém rybníku v Telči se mohou hlásit tými z celé ČR. Přihlášky si můžete stáhnout na: http://www.dragonboard.cz/draci_v_telci2016.php
a posílat je na mas@telcsko.cz  _________________________________________________________________________

 

Propagační filmy jednotlivých regionů:

 

Dačicko

 

Jemnicko

 

 

Třešťsko

 

 

Telčsko

 

 

Zukunftsraum Thayaland